کارگاه آموزشی ترویج الگوهای معیشتی مکمل در بم برگزار شد

کارگاه آموزشی ترویج الگوهای معیشتی مکمل ویژه فعالان شیرینی پز سنتی بم (خرمایی) در قالب پروژه الگوسازی کشاورزی چندکارکردی در باغ شهر بم با همکاری دفتر نمایندگی اتاق کرمان در شرق استان (بم) برگزار شد. این پروژه توسط انجمن احیا و با حمایت دفتر برنامه کمک های کوچک سازمان ملل undp/sgp درحال اجرا است. در این کارگاه آموزشی 4ساعته 17 نفر مشارکت داشتند و به بررسی مشکلات حرفه ای خود که با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته، پرداختند.

در این کارگاه آموزشی شرکت کنندگان به ضرورت همکاری های مشارکتی برای هم افزایی بیشتر و امکان برخوردار شدن از کمک های حمایت کنندگان پی بردند و تصمیم گرفته شد با تامین محل کارگاه تولیدی شیرینی پزی مشترک با رعایت ضوابط بهداشتی برای تجاری سازی تولیدات فعالان این حوزه اقدام نمایند. گفتنی است تک کشت شدن خرمای مضافتی در منطقه شرق استان، ضمن فشار بیش از حد به زیر ساخت های کهن باغ شهر جهانی بم باعث ایجاد اشتغال به صورت فصلی شده که امید است رونق گرفتن شیرینی پزی از خرماهای متنوع بم از جمله کروت و هلیله ای ضمن افزایش توان اقتصادی شهروندان در حفظ ذخائر ژنتیکی این سرزمین نیز موثر باشد.

***

استفاده از ظرفیت تولید خودرو بم در کشورهای همسایه

در نشستی با حضور رئیس دفتر نمایندگی اتاق کرمان در شرق استان، معاون فرماندار بم و رئیس انجمن گلخانه دارن شرق، جاذبه های سرمایه گذاری در این منطقه از استان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، در این نشست استفاده از ظرفیت خودروسازی و صادرات خودروهای تولید بم به کشورهای عراق، سوریه و کویت و همچنین بسته بندی خرمای منطقه در کشور عمان و صادرات مجدد به کشورهای دیگر مورد تاکید قرار گرفت. همچنین تولید محصولات گلخانه ای و کشاورزی منطقه و صادرات آنها و سرمایه گذاری در پتانسیل های گردشگری منطقه نیز از سایر ظرفیت ها شرق استان عنوان شد. در ادامه این نشست جاذبه های سرمایه گذاری شرق استان کرمان در راستای سرمایه گذاری شرکت هلدینگ برلیان بررسی شد.

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدیدها
1132
2310
7027
51098
12246712