کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق با همکاری پلیس فتای استان و شرکت پات شرق همایشی تحت عنوان آسیب های فضای مجازی و راهکارهای مقابله را برگزار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان در این همایش که با حضور فرمانده نیروی انتظامی استان ، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ، تعدادی از معاونان فرمانده نیروی انتظامی ، تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان ، مدیران فاوای دستگاه های اجرایی استان و علاقمندان برگزار شد ، یکساعت آموزش در خصوص مصداق های کلاهبرداری از طریق فضای مجازی و راهکارهای مقابله با آن ها ارایه شد.

در این همایش سردار چناریان فرماندهی انتظامی استان ضمن تشکر از تعامل خوب اتاق کرمان برای برگزاری این همایش بر رعایت اصول امنیتی و لزوم فرهنگ سازی در این حوزه تاکید کرد.

سرهنگ اسماعیلی رییس پلیس فتای استان نیز مختصری از فعالیت های نیروهای تحت امر خود را بیان کرد.

محمد مهدی شیخ الاسلامی مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و امنیت استانداری کرمان نیز در این همایش ضمن ارایه تعریف مختصری از فضای وب ، به بخش هایی از دستورالعمل های سازمان پدافند غیر عامل کشور پرداخت.

 

در ابتدای این همایش نیز عباس عسجدی دبیر کمیسیون فناوری اطلاعات و مسوول روابط عمومی اتاق کرمان مختصری از فعالیت های اتاق کرمان و جایگاه آن در کشور و همچنین کمیسیون های دهگانه تخصصی و به خصوص کمیسیون فاوای اتاق کرمان توضیحاتی ارایه کرد.

مدرس این دوره ، علی اصغر هنرمند رییس هیات مدیره شرکت پات شرق و موسس و سردبیر وب سایت های نارنجی و نگهبان بود.

در پایان این همایش از تعدادی از فعالان فاوای استان که با پلیس فتای استان همکاری داشتند ، تقدیر شد.