رئیس اتاق کرمان گفت: مهارت آموزی ضرورت توسعه اقتصاد استان است و باید امکانات گسترده بنگاه‌های اقتصادی برای مهارت آموزی به کار گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، سیدمهدی طبیب زاده در آئین افتتاح نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت، با اشاره به اینکه مهمترین عامل توسعه یک جامعه، نیروی انسانی آن است، افزود: سرمایه گذاری‌های صنعتی و معدنی بزرگ در استان و جهش اقتصادی مد نظر، فقط با استفاده از نیروی مهارت دیده به نتیجه مورد نظر می رسد. وی ادامه داد: به گفته مسئولان استان، اتاق کرمان، اتاق فکر توسعه اقتصادی استان است و ما نیز در راستای وظیفه خود به عنوان مشاوره سه قوه، به عوامل توسعه استان توجه ویژه خواهیم داشت.

طبیب زاده، با تاکید بر اینکه فرد دانا، می تواند توانا باشد، اظهار کرد: در پویش کرمان دانا، اتاق کرمان 120 مدرسه در قالب 720 کلاس در سطح استان را با رویکرد مهارت آموزی احداث خواهد کرد که تاکنون 500 کلاس آن نهایی شده است. رئیس اتاق کرمان بیان کرد: علاوه بر مدرسه سازی در پویش کرمان دانا، تشکلی ملی در حوزه مهارت آموزی نیز به ثبت خواهد رسید تا بتواند به افزایش دانش آموختگان با مهارت و ایجاد اشتغال بیشتر کمک کند.

وی اظهار کرد: از مراکز آموزشی بسیاری مانند دانشکده های فنی، دانشگاه های علمی و کاربردی، هنرستان ها، دانشگاه های فنی و حرفه ای و... دانش آموختگانی بدون مهارت تخصصی خارج می شوند که شاید به دلیل عدم گرایش خانواده ها و دانش آموختگان به حوزه های آموزشی مهارتی است. طبیب زاده تصریح کرد: راه اندازی مدارس فصلی خلاقیت، تدوین و آماده سازی سامانه فرصت برای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه، طرح راه اندازی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان فنی و حرفه ای و مهارت آموزی از جمله اقداماتی است که در اتاق کرمان انجام شده و یا در حال اجراست.

در ادامه این آئین، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، گفت: نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در کرمان با هماهنگی و حمایت اتاق کرمان و شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ استان برگزار می شود و قصد داریم در سال های آینده اجرای این مسابقات را به بنگاه های اقتصادی بسپاریم و خود راهبری را به عهده بگیریم. محمدرضا جهانگیری اظهار کرد: اتاق کرمان به دلیل ارتباط مستقیم با بنگاه های اقتصادی بهتر از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به اهمیت مهارت آموزی و در اولویت قرار دادن آن واقف است زیرا مشکل اصلی فعالان اقتصادی نداشتن نیروهای دارای مهارت است.

گفتنی است مدیراجرایی دفتر اتاق کرمان نیز در آئین افتتاح مسابقات مهارت آموزی در رشته تعمیر و نگهداری موتور وسایل نقلیه سنگین در سیرجان به نمایندگی از اتاق کرمان، گفت: مهارت آموزی پیش نیاز اصلی در مسیر توسعه اقتصادی و اشتغال است. "علی محبان" افزود: اتاق کرمان تفاهم نامه هایی را در سال 98 با اداره کل فنی و حرفه ای استان به امضا رساند و در همین راستا دوره های آموزشی برگزار شد که بیش از 90 درصد آموزش دیده ها در برخی رشته ها مشغول به کار شدند. وی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مسابقات که با نگاه مثبت در کنار آموزش ایستاده اند، اظهار کرد: امیدواریم بتوان فرزندانی را پرورش دهیم تا علاوه بر استان در سطح ملی و بین المللی شاهد درخشش آنها باشیم.

گفتنی است این مسابقات از 26 الی 28 مهرماه جاری در استان کرمان در پنج رشته تراشcnc، فرز cnc، طراحی مهندسی مکانیک در کرمان، تعمیر و نگهداری موتور وسایل نقلیه سنگین در سیرجان و کنترل صنعتی در سرچشمه برگزار می شود.

  • 014A2458
  • 014A2483
  • 014A2492
  • 40
  • index

Simple Image Gallery Extended