رئیس اتاق کرمان گفت: "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" به عنوان شعار سال 1400 با استقرار پنجره واحد سرمایه گذاری و صدور مجوزها و همچنین سیستم اطلس سرمایه گذاری ها در استان کرمان تحقق می یابد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، سیدمهدی طبیب زاده در نشست بررسی اطلس سرمایه گذاری استان افزود: اتاق کرمان بهترین پشتیبانی ها را مانع زدایی ها می داند و چنانچه اراده جدی برای استقرار این سامانه ها وجود داشته باد و سازمان های مربوطه همکاری کنند، می توان موانع فضای کسب و کار را برطرف کرد. وی اظهار کرد: پایش فضای کسب و کار از وظایف اصلی اتاق است و در استان هر سه ماه یک بار با نظرخواهی از فعالان اقتصادی این پایش صورت می گیرد.

طبیب زاده، بیان کرد: کرمان در فضای کسب و کار کشور رتبه مناسبی ندارد و همه باید برای بهبود این شرایط و انجام بهتر و آسان تر فعالیت های اقتصادی تلاش کنند. گفتنی است در سامانه پنجره واحد در حال حاضر 20 سازمان متولی صدور مجوزها تعاملاتی خوبی دارند و تمامی فعالیت ها شامل 5 هزار و 418 خدمت دستگاه ها از طریق مرکز مانیتورینگ پنجره واحد قابل رصد است.

این سامانه چهار هسته اصلی شامل املاک، قراردادها، اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی دارد که با ایجاد بانک اطلاعات(GIS) 12 تا 14 استعلام برای صدور مجوز، کاهش می یابد.