جلسه مقدماتی تشکیل شرکت سرمایه گذاری توسعه زیرساخت های استان کرمان با حضور استاندار کرمان، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، رئیس و جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، رئیس اتاق کرمان در این نشست تشکیل این شرکت را از نیازهای مطرح شده استان در همایش فرصت های سرمایه گذاری کرمان (کرمان آیدکس) و جزء مصوبات شورای گفت و گو عنوان کرد و گفت: مقرر شد با توجه به کمبود بودجه عمرانی استان و کشور و نیازهای زیرساختی توسعه استان مانند گاز، آب، برق، راه آهن، مخابرات و ... شرکتی با مشارکت بخش خصوصی تشکیل شود.

سیدمهدی طبیب زاده افزود: این شرکت سرمایه گذاری توسعه زیرساخت های استان سهامی عام با مشارکت بخش خصوصی حقیقی و حقوقی تشکیل و سهام آن به مردم ارائه و تامین مالی آن از طریق بازار سرمایه انجام شود. وی با تاکید بر تکمیل زیرساخت های مورد نیاز برای آینده استان اظهار کرد: این شرکت با محوریت اتاق و با همکاری و همراهی دولت، مجلس و قوه قضائیه تشکیل و پیگیری خواهد شد.

محسن ضرابی، عضو هیات نمایندگان اتاق کرمان نیز در این نشست بیان کرد: برای تشکیل این شرکت، در ابتدای کار ثبت شرکت سهامی عام برای سرمایه گذاری پیشنهاد شده و همچنین تهیه طرح توجیهی انجام شود.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل این شرکت برای توسعه استان اقدامی مناسب و ارزشمند است، گفت: برای راه اندازی این شرکت، پروپوزال لازم با مشارکت فعالان اقتصادی بخش خصوصی تهیه و موارد مختلف آن مانند درصد تعهد موسسین و میزان افزایش سرمایه مشخص شود. محمدرضا پورابراهیمی، اظهار کرد: پس از تهیه این پروپوزال، آن را به مدیرعامل بورس کشور ارائه خواهیم داد و در نشستی با حضور استاندار کرمان، رئیس اتاق کرمان و جمعی از فعالان این حوزه، مسائل مختلف را برای آغاز کار بررسی خواهیم کرد. وی با تاکید بر اینکه حتما باید پروژه های زیرساختی استان به طور دقیق تعریف شوند، افزود: مسئله اصلی اجرای این پروژه ها بحث تامین مالی آنها خواهد بود.

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان نیز تکمیل زیرساخت های استان را به عنوان یک موضوع مهم در توسعه عنوان کرد و گفت: برای راه اندازی این شرکت، ابتدا باید شرکت سهامی عام ثبت شود سپس الزامات لازم آن برای ورود به بازار سرمایه فراهم شود.

گفتنی است در پایش‌های انجام شده فضای کسب و کار استان در چند سال گذشته، 75 درصد دغدغه اصلی فعالان اقتصادی در سه موضوع تامین مالی، مسائل بیمه‌ای و مشکلات مالیاتی عنوان شده و به همین دلیل تامین مالی از موضوعات مهم و مورد تاکید اتاق کرمان است.

  • jalse_shhrivr_1
  • jalse_shhrivr_2
  • jalse_shhrivr_3
  • jalse_shhrivr_4
  • jalse_shhrivr_5