رئیس اتاق کرمان: کارآفرینی به معنای اشتغالزایی نیست

در .

رئیس اتاق کرمان گفت: در جامعه ما کارآفرینی به معنای واقعی خود مطرح نشده و به اشتباه مفهوم اشتغالزایی از آن یاد می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، سیدمهدی طبیب‌زاده در سمینار "کارآفرینی در دوران تحریم" در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: کارآفرینی در همه دوران ها لازم است اما ضرورت وجود آن در دوران تحریم ها چندین برابر می‌شود. وی با اشاره به اینکه در دوان تحریم‌ها تهدید‌های بسیاری وجود دارد، ادامه داد: اما از این دوران می توان به عنوان یک فرصت خوب برای بروز توانمندی‌های خود و خلق ایده‌ها و مزیت‌های جدید استفاده کرد.

طبیب زاده، یکی از تعاریف کارآفرینی را فرصت جو بودن و محدودنشدن به منابع در دسترس عنوان کرد و گفت: این تعریف از کارآفرینی در دوران تحریم بیشتر مصداق دارد. رئیس اتاق کرمان با تاکید بر کشف استعدادهای کارآفرینی در دانشگاه ها، تصریح کرد: اتاق کرمان در حوزه کارآفرینی اقدامات مختلفی انجام داده که می‌توان به راه‌اندازی مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی با تست گرفتن از 20 هزار دانش‌آموز اشاره کرد.

وی اظهار کرد: از بین این دانش آموزان تعدادی انتخاب و در مسیر اهداف مدارس خلاقیت و ایده پردازی تحت آموزش قرار گرفتند که این طرح در فازهای بعدی ادامه خواهد یافت. طبیب زاده، بیان کرد: اتاق کرمان به عنوان یک شتاب دهنده و حلقه واسط بین کسب و کارهای نوین و سنتی عمل می‌کند و تا کنون استارتاپ‌های بسیاری در این مجموعه برگزار شده است.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه یارانه بسیاری به انرژی در کشور اختصاص دارد، گفت: امکان خلق ثروت در منابع به ویژه انرژی وجود دارد و باید در این حوزه کار کرد.

  • 014A7065
  • 014A7105

Simple Image Gallery Extended