افزایش سهمیه سوخت خودروهای پخش دارو و مواد غذایی پیگیری می شود

در .

در نشست بررسی چگونگی تامین سوخت خودروهای پخش دارو و موادغذایی استان با حضور رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداري و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، نمایندگان شرکت های پخش و دستگاه‌های مربوطه، پیگیری تقاضای فعالان این حوزه مبنی بر افزایش سهمیه سوخت این خودروها وعده داده شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق، رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی با اشاره به مشکلات حمل و نقل و تامین سوخت خودروهای ویژه شرکت‌های پخش دارو، موادغذایی و مواد بهداشتی در استان گفت: یکی از مقاصد این خودروها شهرستان های جنوبی استان است که پس از تخلیه بار در این شهرستان ها، برای تامین سوخت بازگشت خود به کرمان به ناچار سوخت را با قیمت بالاتری دریافت می کنند و این موضوع بر روی قیمت تمام شده کالا تاثیرگذار است.

جلیل کاربخش افزود: سهیمه کامیون های شرکت های پخش روزانه 80 لیتر است که فعالان این حوزه با توجه به وسعت استان و طولانی بودن مسیرها، درخواست افزایش این سهمیه را مطرح کرده‌اند. وی ادامه داد: از سوی دیگر بارنامه‌هایی برای این کامیون ها صادر می شود که به ازای فرستنده واحد، گیرندگان متعدد وجود دارد که ثبت چندین کد ملی در بخش گیرنده بار در سامانه مربوطه امکان پذیر نیست و این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

در ادامه این نشست مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان گفت: کامیون‌های شرکت‌های پخش برای دریافت سهمیه خود برای تردد در داخل شهر در سامانه شهرداری ثبت نام کنند تا سهمیه خود را دریافت کنند. خلیل همایی‌راد، افزود: برای تسهیل در تردد و سرعت بخشیدن به توزیع دارو و مواد غذایی در خارج از شهر، درخواست افزایش سهمیه سوخت این خودروها را مطرح می‌کنیم و آن را از طریق شرکت نفت و وزارت کشور پیگیری خواهیم کرد. وی ادامه داد: در رابطه با موضوع پخش دارو و موادغذایی با فرستنده واحد و گیرندگان متعدد، نشست تخصصی را برگزار تا به راهکاری برای حل این مشکل دست یابیم.

در ادامه این نشست همچنین مشکل تامین سوخت چاه های کشاورزی بررسی و پیشنهاداتی برای اصلاح قانون مربوطه با پیگیری مجمع نمایندگان استان ارائه شد.

  • 014A9494
  • 014A9499
  • 014A9503

Simple Image Gallery Extended