رئیس اتاق کرمان: کشور به تامین مالی پروژه ها از طریق بازار سرمایه نیاز دارد

در .

رئیس اتاق کرمان گفت: کشور به تامین مالی پروژه ها از طریق بازار سرمایه نیاز دارد زیرا در شرایط فعلی تامین مالی تنها از طریق منابع بانکی امکان پذیر نیست.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، سیدمهدی طبیب‌زاده در سمینار آموزشی "چگونه در بحران اقتصادی ایران سرمایه خود را با بورس حفظ کنیم" افزود: در ایران و کرمان تامین مالی به دلیل سخت‌تر شدن شرایط سرمایه گذاری‌های خارجی و عدم وجود فاینانس خارجی به دلیل نبودن ضمانت‌های مطمئن و همچنین محدودیت منابع بانک‌ها از اساسی‌ترین مسائل توسعه است.

وی در ادامه از فعالان حوزه بازار سرمایه درخواست کرد راهکار ورود پروژه‌های نیازمند تامین مالی به این بازار را ارائه دهند و ادامه داد: در استان کرمان برای تحقق رشد 8 درصدی و ایجاد اشتغال، باید سالانه 30 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شود که می تواند بخشی از این تامین مالی از طریق بازار سرمایه باشد.

رئیس اتاق کرمان بیان کرد: اتاق در راستای وظایف خود به راه اندازی بورس به عنوان مجموعه‌ای که شفافیت ایجاد می کند، تاکید دارد و درهمین راستا به دنبال راه‌اندازی بورس کالا به ویژه در محصولاتی مانند پسته، خرما و محصولات کشاورزی جنوب است. طبیب زاده، خاطرنشان کرد: اتاق کرمان با هر نوع فعالیتی که بازار سرمایه و فعالیت های بورس در کرمان را توسعه دهد همراهی و همکاری می کند و امیدوار است که همکاری بخش خصوصی، دانشگاه و بازار سرمایه آثار خوبی را به همراه داشته باشد.

  • 014A3377
  • 014A3420

Simple Image Gallery Extended