رشد 70 درصدی متقاضیان شرکت در فرآیند ثبت نام انتخاب صادرکننده نمونه ملی سال 96

در .

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران، با اشاره به رشد70 درصدی متقاضیان شرکت در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه و ممتاز ملی در سال 96 گفت: در این دوره علاوه بر صادرکنندگان کالا و خدمات، گروه‌های صنعتی بزرگ (هلدینگ‌های) صادراتی نیز ثبت نام کرده‌اند که برای نخستین بار این شرکت‌ های بزرگ صادراتی نیز در فرآیند انتخاب سال جاری حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی افزود: در بیست و یکمین دوره انتخاب صادرکننده نمونه و ممتاز ملی، متقاضیان با ثبت اطلاعات تجاری خود در سامانه nemoonesh.ir سازمان توسعه تجارت ایران، در این رویداد ملی مشارکت کردند و استقبال به گونه‌ای بود که در دو مرحله نیز زمان ثبت نام تمدید و این فرصت از طریق رسانه‌های گروهی و سازمان‌های صمت استانی اطلاع رسانی شد.

وی با اشاره به اینکه شناسایی و حمایت از شرکت‌های توانمند صادراتی از جمله تکالیف این سازمان از سوی قرارگاه اقتصاد مقاومتی بوده که همچنان در فهرست اقدامات اولویت­دار سازمان توسعه تجارت است، یادآور شد: امسال با تعریف گروه صنعتی (هولدینگ) صادراتی و تعیین شاخص‌های قابل اندازه گیری در سایت نمونش سازمان، تلاش شد تا مجموعه‌های بزرگ صادراتی در کشور شناسایی و معرفی شوند و نقش کلیدی آنها در توسعه صادرات غیرنفتی کشور مورد تأکید و تقدیر قرار گیرد.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در این راستا، بیش از 720  بنگاه تولیدی، خدماتی و گروه صنعتی (هولدینگ) صادراتی ثبت نام کرده‌اند که از این منظر رشد بیش از 70 درصدی را در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم. گفتنی است، هر ساله در 29 مهرماه با حضور مقامات عالیرتبه دولتی، از صادرکنندگان نمونه و ممتاز ملی تقدیر به عمل می آید.

لطفا دیدگاه خود را در این مورد این مطلب بنویسید: