"نه" مجلس به جدایی صنعت از تجارت

در .

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از رد لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و دلایل آن را مغایرت با قانون برنامه، بزرگ شدن دولت و افزایش ساختار دولت برشمرد.

به گزارش ایرنا، عزیز اکبریان درتشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن گفت: در این نشست کمیسیون صنایع و معادن لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت با حضور اکثریت اعضای کمیسیون، کارشناسان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن، جهاد کشاورزی، نماینده دولت و سازمان امور اداری و استخدامی مورد بررسی قرارداد. نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از بررسی فراوان لایحه، کلیات اصلاح بخشی از ساختار دولت در کمیسیون صنایع رد و به‌تصویب نرسید، افزود: دلایل رد شدن این لایحه را مغایرت آن با قانون برنامه، بزرگ شدن دولت و افزایش ساختار دولت برشمرد.

اکبریان، همچنین با اشاره به اینکه در بررسی های صورت گرفته زمینه تولید موفق هماهنگی با بازرگانی و تجارت موفق است، اضافه کرد: شاید برخی بگویند که این ادغام در صورت انجام موفق عمل می‌کرد اما نباید ادغامات بدون مطالعات بازگشت به‌عقب داشته باشیم. وی اضافه کرد: اگر این تفکیک امروز صورت می‌گرفت چند سال آینده باید دوباره به عقب برگردیم تا تفکیک صورت بگیرد.

به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه درقانون برنامه از وزاتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه وشهرسازی و وزارت ورزش و جوانان با وظایف و ماموریت‌های خاص نامبرده شده است، گفت: اگر تفکیک این وزارتخانه‌ها صورت می‌گرفت قانون برنامه نیز باید تغییر می‌کرد.

لطفا دیدگاه خود را در این مورد این مطلب بنویسید: