در اولین نشست کارگروه گردشگری منطقه شمال غرب استان، از فعالان ستاد خدمات مسافران نوروز 96 تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان به نقل از دفتر نمایندگی رفسنجان، در اولین نشست کارگروه گردشگری این دفتر در سال 96 با حضور فرماندار رفسنجان و تعدادی از مدیران مرتبط با حوزه گردشگری شهرستان های رفسنجان و انار، ضمن ارایه گزارش و بررسی توانمندی ها و مشکلات گردشگری این دو شهرستان، با اهدای لوح از فعالیت مسوولان فعال در این حوزه تجلیل شد.

رییس دفتر نمایندگی اتاق کرمان در رفسنجان ضمن اشاره به گردشگری به عنوان اولویت دو دوره اخیر هیات نمایندگان اتاق کرمان، از برنامه ریزی برای تداوم فعالیت در این حوزه در شهرستان های انار و رفسنجان خبر داد. محمد علی محمد میرزاییان از فعالان ستاد سفر نوروز 96  تقدیر کرد و افزود: دفتر اتاق کرمان در رفسنجان با توجه به توانمندی های گردشگری منطقه آماده همکاری با نهادهای متولی گردشگری برای توسعه این صنعت است.

معاون استاندار و فرماندار رفسنجان نیز در این نشست با اشاره به شاخه های متعدد صنعت گردشگری تاکید کرد: در منطقه رفسنجان و انار فرصت های فراوانی در صنعت گردشگری وجود دارد. حمید ملانوری گفت: شاخه های مختلف گردشگری با توجه به توانمندی های منطقه باید فعال شوند. رییس ستاد خدمات سفر رفسنجان افزود: بر اساس آمار ثبت شده در نوروز امسال 19 هزار گردشگر  از خانه حاج آقا علی و چهار هزار گردشگر از دریاچه شور رفسنجان بازدید کرده اند. ملانوری افزود: امسال با توجه به درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، منزل پدری ایشان شاهد حضور گردشگران بوده است. معاون استاندار در پایان تاکید کرد: باید شرایط به گونه ای باشد که در این صنعت فعالیت های جزیره ای انجام نشود.

رییس کارگروه گردشگری دفتر نمایندگی اتاق کرمان در رفسنجان نیز گزارشی از فعالیت این کارگروه ارایه کرد. مسلم میرزایی گفت: ایجاد اشتغال پایدار در حوزه گردشگری از نکات مورد توجه بخش خصوصی است و اتاق کرمان از طریق روش های پیش بینی شده در قانون پیگیر توسعه این بخش در منطقه خواهد بود. وی از برنامه ریزی هدفمند برای توسعه گردشگری در منطقه به عنوان اساسی ترین راهبرد یاد و ابراز امیدواری کرد در سال 96 با برگزاری منظم نشست های کارگروه گردشگری و حضور فعالان بخش خصوصی و دولتی این امر محقق گردد.

در این نشست همچنین رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان انار و معاون اداره آموزش و پرورش رفسنجان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. 

  • 429616464_225557
  • 429730502_225450
  • 430433192_49340

Simple Image Gallery Extended