رئیس انجمن خرمای ایران: توان صادرات محصولات کشاورزی به ویژه خرما از صحار عمان وجود دارد

در .

رئیس انجمن خرمای ایران گفت: کشور ما به دلیل داشتن آب و هوای متنوع و زمین های کشاورزی گسترده، توان و ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی به ویژه خرما را از طریق بندر صحار عمان به سایر کشورهای دنیا در همه فصل های سال دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، محسن رشیدفرخی در نشست با روسای مناطق ویژه اقتصادی اتحادیه اروپا، آمریکا، برزیل، آفریقای جنوبی، چین و صحار عمان، در حاشیه نمایشگاه صنایع غذایی گلفود دبی، افزود: ایجاد ارتباط بین کشورها باید با حمایت طرفین انجام شود و امروز بیش از گذشته نیاز به این همکاری حس می شود. وی ادامه داد: در ایران برنامه ریزی ها و طرح های مربوط به کشاورزی را با مشوق های دولت و حمایت های اتاق بازرگانی در قالب یک طرح ملی با عنوان "اقتصاد مقاومتی" که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده، آغاز کردیم و استان کرمان با جدیت و همت والای استاندار، اولین و موفق ترین شهر در دستیابی به اهداف این طرح بوده است.

نایب رئیس کمیسیون محیط زیست، آب و اقتصاد سبز اتاق ایران، با اشاره به اینکه همچنین آمادگی لازم برای صادرات محصولات مختلف به چین، برزیل و سایر کشورها نیز وجود دارد،  بیان کرد:  سعی می کنیم با انجام مذاکرات و همکاری های مربوطه، قوانین و مقررات غیرضروری و اضافه را حذف کنیم. رشیدفرخی اظهار کرد: ایران بیش از یک میلیون تن خرما در 15 نوع از بهترین خرمای جهان را تولید می کند که امیدواریم بتوان با توجه به نقش مهم محوری و ترانزیت صحار عمان به عنوان رابط بین کشورهای مذکور، در استفاده از این منطقه برای صادرات محصولات سهم داشته باشیم.

گفتنی است این نشست با همکاری اتاق مشترک ایران و عمان و به میزبانی منطقه صحار عمان برگزار شد. ضمن اینکه 23 نفر از فعالان صنعت خرما و پسته استان کرمان از نمایشگاه صنایع غذایی گلفود دبی از 10 تا 14 اسفندماه 95 بازدید کردند که در حاشیه این نمایشگاه مذاکره و رایزنی با تجار و بازرگانان صنایع پسته، خرما و سایر محصولات کشاورزی انجام شد.

  • photo_2017-03-14_12-46-48
  • photo_2017-03-14_12-47-00

Simple Image Gallery Extended

لطفا دیدگاه خود را در این مورد این مطلب بنویسید: