صدور روادید به زودی در فرودگاه کرمان آغاز می شود

در .

 رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان گفت: به زودی صدور روادید در فرودگاه آغاز می شود تا اتباع خارجی، گردشگران و سرمایه گذاران خارجی به راحتی وارد استان شوند که برای توسعه استان در بخش های مختلف ره آورد بزرگی است.

ایرنا، علی جعفری راد، افزود: شورای روابط خارجی استان با ریاست استاندار برای ایجاد روابط دیپلماتیک و خارجی از کانال و پنجره واحد وزارت امور خارجه در حال تنظیم است. وی گفت: نمایشگاه تایید اسناد تاریخ، دیپلماسی و روابط خارجی استان در باغ شاهزاده ماهان سال آینده افتتاح خواهد شد. وی افزود: طی سه سال فعالیت نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان 15 هزار سند و امسال حدود 6 هزار و 500 سند تایید شده است که به طور متوسط هر ماه 220 سند برای اتباع خارجی تایید می شود.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان بیان کرد: در بحث تایید اسناد، هر سندی که از خارج کشور به داخل کشور بخواهد ارائه شود و بر عکس باید وزارت امور خارجه تایید کند که قبلا در غیاب نمایندگی وزارت امور خارجه در استان باید به تهران مراجعه می شد.

وی گفت: اما با پیگیری های استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از تاریخ 12 اسفند 92 نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان افتتاح شد. جعفری راد اظهار کرد: تایید اسناد، امور کنسولی، امور اجتماعی، حقوقی، سیاسی و تشریفات ار جمله بخش هایی است که خدمات آن در نمایندگی وزارت خارجه در کرمان ارائه می شود.

وی بیان کرد: نمایندگی وزارت خارجه در استان ها با تمام سفارتخانه ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی ارتباط مستقیم از طریق اینترنت دارد و تمام فرصت ها و ظرفیت های استان را به کشورهای هدف و متقابل استان جذب کنیم. وی گفت: در بخش امور اجتماعی، کسب خبر از ایرانیان خارج از کشور، زندانیان گمشدگان و امور تایید اسنادی رضایت نامه، حضانت نامه ها و تمام اسناد خارج از کشور به صورت آنلاین تایید می شود.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان ادامه داد: در بخش اقتصاد بازرگانی با همکاری اداره کل اقتصاد و دارایی و معاونت اقتصادی استانداری کرمان مثلثی تشکیل دادیم و در بحث جذب سرمایه گذاری خارجی استان کرمان گام هایی برداشتیم.

لطفا دیدگاه خود را در این مورد این مطلب بنویسید: