رئیس اتاق کرمان گفت: شفافیت اطلاعات و ایجاد رقابت موجب داشتن حق انتخاب و توزیع عادلانه بار در جنوب استان کرمان می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، سیدمهدی طبیب زاده در نشستی به منظور بررسی راه‌اندازی سامانه حمل و نقل بار جنوب استان افزود: زمانی که اتاق کرمان به عنوان معین اقتصادی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد انتخاب شد، با انباشت بار، کنترل نشدن قیمت ها و سایر مشکلات در حمل و نقل منطقه روبرو بودیم. وی ادامه داد: اتاق کرمان تلاش خود را برای حل این مشکلات انجام داده و در حال حاضر قصد دارد با پیگیری راه اندازی سامانه‌ای برای حمل و نقل بار از جنوب استان و تامین کامیون های مورد نیاز، تدابیر ویژه بیندیشد و به مدیریت کشت ها و باغ ها کمک کند.

طبیب‌زاده، با تاکید بر اهمیت محصولات کشاورزی جنوب استان در اقتصاد استان تصریح کرد: اگر این سامانه به خوبی طراحی و اجرا شود می تواند در کاهش آلایندگی‌ها، اقتصادی کردن کشاورزی و توزیع عادلانه بار و کامیون تاثیرگذار باشد. رئیس اتاق کرمان بر مدیریت حمل و نقل بار در استان به ویژه جیرفت به عنوان امری مهم و انکارناپذیر تاکید و اظهار کرد: اتاق کرمان از ایجاد فضای رقابتی در این زمینه حمایت و بهترین طرح پیشنهادی را انتخاب می کند.

در ادامه این نشست رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان گفت: در سیرجان مشابه چنین سامانه‌ای راه‌اندازی شده تا سطح رضایت همه فعالان حمل و توزیع بار، توزیع عادلانه بار و جذب کامیون ها افزایش یابد و قیمت ها متعادل شود. فاطمه پورشهسواری، با بیان اینکه بر اساس قانون، توزیع بار بر عهده انجمن های صنفی است اما به این قانون پرداخته نشده است، افزود: این سامانه علاوه بر سیستم نوبت دهی به کامیون داران و صاحبان محصول و ساماندهی این موضوع، منشا ارائه خدمات بسیار دیگری برای کامیون‌داران است.

گفتنی است در این نشست روح الله اسماعیل نژاد رئیس انجمن کامیون داران سیرجان با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان و مالک نخعی رئيس هيات مديره شركت ترابران عادل ونداد كوير، در رابطه با دو طرح و نرم افزار مد نظر خود برای راه‌اندازی این سامانه به ارائه گزارش و بیان خدمات و مزایای آن پرداختند.

در پایان مقرر شد طرح‌ها برای راه‌اندازی این سامانه ارائه شود و سپس اتاق کرمان جامع ترین، کامل ترین و در دسترس ترین نرم افزار و طرح را انتخاب کند.