محمدجواد رستمی، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق کرمان در جشنواره بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان کرمان در سال 1398 به عنوان فناور برتر استان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، رستمی، با ثبت ۱۲ اختراع و چاپ و ارائه ۳۰ مقاله پژوهشی، سه طرح با عناوین سامانه آرشیو امن اسناد سازمانی با روشهای نوین رمزنگاری، سامانه آموزش مجازی با قابلیت ترجمه به زبان های مختلف به کمک هوش مصنوعی و یکپارچه سازی شبکه های داده با قابلیت تحمل پذیری خرابی را به این جشنواره ارسال کرده بود.

طرح اول مربوط به یک سیستم آرشیو و ذخیره سازی امن اسناد و مدارک به صورت الکترونیکی است که با یک الگوریتم جدید مستخرج از مقالات پژوهشی چاپ شده کار می کند، طرح دوم مربوط به یک سیستم آموزش الکترونیکی است که با یک شیوه جدید می تواند محتواهای درسی یا آموزشی را به هر زبانی تبدیل کند و از جدیدترین روش های هوش مصنوعی برای این منظور بهره گرفته شده است، همچنین طرح سوم مربوط به یکپارچه سازی شبکه های مختلف داده برای کاهش احتمالات وقوع خرابی در شبکه هاست که از الگوریتم های جدید بهره می برد.

جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمان به میزبانی  دانشگاه شهید باهنر کرمان با تقدیر از ۵۲ پژوهشگر برتر در بخش های مختلف شامل دانش آموزی، دانشجویی، کارمندان دستگاههای اجرایی، اساتید پژوهشگر و فناور برتر با حضور مسئولان استانی برگزار شد. محمدجواد رستمی، دکترای مخابرات دارد و پیش از این عضو هیات علمی، مدیر مرکز رشد و مدیر اداره فناوری اطلاعات مرکز انفورماتیک دانشگاه شهید باهنر کرمان و مدیر فناوری اطلاعات شرکت پالایش و پخش وزارت نفت بوده و در سال ۸۹ نیز مفتخر به کسب عناوین پژوهشگر و فناور برتر استانی و کشوری شده است.